Na sygnale

ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ-TRAFIŁ DO ARESZTU

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o aresztowaniu na najbliższe dwa miesiące podejrzanego o przemoc psychiczną i kierowanie gróźb pozbawienia życia i zdrowia wobec członków swojej rodziny.

Mężczyzna był już znany policji. Nie pierwszy raz znęcał się nad bliskimi. Po wszczęciu kolejnej już awantury w miniony poniedziałek, 60-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i zatrzymany w policyjnym areszcie.

Żuromińscy kryminalni prowadzą już dochodzenie, w którym mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Na czas trwającego już postępowania 60-latek miał orzeczony zakaz kontaktowania się z rodziną. Niestety, nie wpłynęło to na zmianę jego zachowania. Policjanci nadal interweniowali wobec mężczyzny, który wciąż utrudniał życie swojej rodzinie. Jak wynika ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, 60-latek nie tylko stosował przemoc psychiczną wobec żony, ale również groził pozbawieniem życia żonie i córce oraz używał wobec nich słów wulgarnych uznanych powszechnie za obelżywe.

Policjanci wiedzieli, że tylko odizolowanie podejrzanego może zapewnić spokój i bezpieczeństwo pokrzywdzonym. Funkcjonariusze doprowadzili 60-latka do sądu, gdzie zapadła decyzja o umieszczeniu mężczyzny na najbliższe 2 miesiące w więziennej celi. Podejrzany za stosowanie przemocy wobec osób najbliższych w warunkach recydywy odpowie przed sądem.

Źródło: rzecznik KPP Żuromin asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.