Na sygnale

ZNÓW NIETRZEŹWY ZA KÓŁKIEM

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba będąca pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a często rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących.

W niedzielę (01.10) patrol żuromińskiej drogówki na jednej z ulic Żuromina zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Przypuszczenie funkcjonariusza, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, okazało się być trafne. Za kierownicą mercedesa siedział 49-letni mieszkaniec Żuromina. Badanie alkomatem wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie. Policjant zatrzymał mężczyźnie prawo jazdy. Poinformował 49-latka o konsekwencjach prawnych za popełnione przestępstwo drogowe, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Również zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata i świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości minimum 5 tysięcy złotych.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

asp. Tomasz Łopiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.