Na sygnale

ZNÓW ZABEZPIECZYLI NIELEGALNE AUTOMATY DO GIER HAZARDOWYCH

Zabezpieczono automaty do gier i pieniądze, a jedna osoba została zatrzymana - to efekt wspólnych działań żuromińskich policjantów i funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W czwartek (14.03) na terenie Żuromina funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego miejscowej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali miejsce, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe. Podczas działań zabezpieczono cztery nielegalne automaty do gier oraz gotówkę – w kwocie ponad 23 tys. zł. W lokalu mundurowi zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich został przesłuchany, a następnie zwolniony, drugi natomiast został zatrzymany celem wykonania dalszych czynności procesowych.

Ujawnione automaty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy SCS, którzy będą prowadzić postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.