Sport

ZOSIA JACKIEWICZ W REPREZENTACJI POLSKI

Z Lubowidza na salony. Zofia Jackiewicz została powołana na zgrupowanie  reprezentacji Polski. To wielki sukces zawodniczki i klubu Victoria Lubowidz.
Zosia Jackiewicz została powołana do reprezentacji Polski
fot. zp

Zofia Jackiewicz jest od kilku lat pod stałą obserwacją klubów i trenerów z całej Polski. Dobre warunki fizyczne, a także wysokie umiejętności doceniają także trenerzy związani z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Do tej pory Jackiewicz otrzymywała regularne powołania do Kadry Polski Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W lipcu wzięła udział w zgrupowaniu, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze. Dwutygodniowe zgrupowanie utwierdziło trenerów w przekonaniu, że warto stawiać na siatkarkę z Lubowidza.

W ostatnich dniach do klubu dotarło kolejne powołanie. Tym razem już nie do kadry SOS, a kadry narodowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przyjmująca Victorii Lubowidz jest jedną z osiemnastu zawodniczek, które otrzymały powołanie.

– Przy wyborze osiemnastki kierowaliśmy się w głównej mierze efektywnością w czasie grania meczów. Duże znaczenie miał też turniej w Twardogórze i dyspozycja indywidualna na tym turnieju – tłumaczy powołania w specjalnym piśmie, które wpłynęło do klubu trener kadry Artur Wójcik.

Kadra narodowa w Szczyrku poza wspólnymi treningami rozegra także mecze kontrolne.

–        Mamy grupę zawodniczek o bardzo wysokich umiejętnościach i bardzo dobrych warunkach zarówno fizycznych jak i motorycznych, co powoduje ogromną rywalizację – opisuje swój zespół Wójcik

To wielkie wyróżnienie nie tylko dla zawodniczki, ale i trenera Artura Kubkowskiego oraz całego klubu.

– To nagroda za ogromny trud i konsekwencję w dążeniu do celu jaki dawno temu sobie założyliśmy. Praca, jaką Zosia wykonuje na treningach, ale i w domu, w tym momencie spłaca się w najlepszy z możliwych sposobów. W mojej grupie są jeszcze co najmniej dwie zawodniczki, które warunkami pasują do powołanych dziewczyn, ale zobaczymy w przyszłości jak ich droga się ułoży – komentuje powołanie klubowy trener Zosi Jackiewicz, Artur Kubkowski.

 Trzymamy kciuki i liczymy na dobry występ siatkarki z Lubowidza.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.