ŻUROMIN NIE ODROBIŁ STRAT

Wkra Żuromin nie przywiozła punktów z trudnego terenu w Przasnyszu. Podopieczni Macieja Grzybowskiego nie odrobili strat choć grali w przewadze najpierw jednego, a później dwóch zawodników. Punkty zebrali rywale.

Pojedynki z MKS-em Przasnysz zawsze należały do tych z gatunku trudnych. Żurominianie nie punktują często w starciu z tym zespołem. Szansa na przełamanie była w sobotę. Choć po dobrej serii kibice z Żuromina liczyli na punkty to musieli obejść się smakiem.

Żurominianie nie przypominali zespołu, który tak dzielnie walczył ze Świtem Staroźreby czy wcześniej w Żyrardowie.

Miejski Klub Sportowy Przasnysz bardzo szybko narzucił swój styl gry, a miało to przełożenie na wynik. Już w 15 minucie prowadzenie gospodarzom dał Michał Pragacz. Wkra w pierwszej połowie miała kilka szans, ale nie zdołała złamać defensywy gospodarzy. W 45 minucie drugą żółtą kartką ukarany został Damian Grędziński. Defensor gospodarzy musiał opuścić plac gry. Mając jedną bramkę straty, ale jednego zawodnika więcej można było patrzeć z nadzieją na drugą część spotkania. Niestety, żurominianie mimo, że zaatakowali to nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Co więcej groźni byli także piłkarze z Przasnysza.

To oni byli konkretniejsi pod bramką. W 68 minucie kapitan miejscowych Kamil Rutkowski zdobył bramkę dla swojego zespołu. Ambrochowicz po raz drugi w tym spotkaniu sięgnął do siatki, a sytuacja żuromianian była coraz gorsza. Nie pomogła kolejna czerwona kartka dla gospodarzy. Tym razem w 87 minucie pojedynku z boiska wyrzucony został Dominik Zajkowski.

W najbliższy weekend żurominianie będą mogli zrehabilitować się. Przed własną publicznością gracze Wkry zmierzą się z Nadnarwianką Pułtusk. Początek starcia w sobotę o godzinie 15:00.

MKS Przasnysz – Wkra Żuromin 2:0 (1:0)

Bramki: Pragacz 15 min., Rutkowski 68 min.

Czerwone kartki: Grędziński 45min., Zajkowski 87 min. (obaj MKS Przasnysz)

Skład: Ambrochowicz – Barski, Bieńkowski, Żelazny, Kosiński, Kowalczyk, Kamiński, B.Narewski, Stopczyński, Śmigrodzki, Skolmowski

Ponadto: Bednarek, Poniewski, Nowacki

Żyrardowianka Żyrardów – Świt Staroźreby 3:2

MKS Przasnysz – Wkra Żuromin 2:0

Nadnarwianka Pułtusk – KS Łomianki 3:1