Na sygnale

ŻUROMINIANIN ZATRZYMANY W MŁAWIE

Patrol pieszy pododdziału prewencji w Płocku, pełniący służbę na terenie Mławy, zatrzymał w centrum miasta nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec Żuromina miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Patrol pieszy zauważył kierującego fiatem, który po zatrzymaniu na parkingu miał problem z wyjściem z auta. Kierowca nie mógł utrzymać równowagi.

Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec Żuromina. Mężczyzna oświadczył interweniującym policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę wypił jedno piwo.

– W efekcie stracił prawo jazdy a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Zatrzymanemu, nietrzeźwemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje mławska policja, która prowadzi w tej sprawie postępowanie.

 Policjanci apelują – jeśli widzisz, że ktoś kto wcześniej pił alkohol wsiada za kierownicę – reaguj natychmiast. Jeśli nie jesteś w stanie uniemożliwić mu jazdy, wezwij policję. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków –  powiadom policję – tel. 112.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.