Sport

ŻUROMIŃSCY OLDBOJE TUŻ ZA PODIUM WE WŁOCŁAWKU

Dobry turniej w wykonaniu żuromińskich oldbojów. We Włocławku piłkarze z Żuromina powyżej 35 roku życia zajęli czwarte miejsce.

W Hali Mistrzów we Włocławku odbyła się 3 edycja turnieju futsalowego Włocławek Oldboy Cup, którego organizatorem było Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne Kujawy. W imprezie wzięło udział dziewięć zespołów piłkarskich – pięć reprezentowało Włocławek, jeden Bydgoszcz (Zawisza), Kazimierz Biskupi, Toruń oraz Żuromin.

Zespół Oldbojów z Żuromina rozpoczął zmagania od porażki z bydgoskim Zawiszą. Zespół „niebiesko-czarnych” zrobił na tyle dużo, żeby zdobyć jedną, zwycięską bramkę. W drugim pojedynku na konto żurominian trafił jeden punkt. Po emocjonującym, obfitującym w wiele bramek spotkaniu Oldboje zremisowali z Oldboy Kazimierz Biskupi. Na zwycięską ścieżkę ekipa z Żuromina weszła w trzecim spotkaniu pokonując zespół z Torunia 4:2. Na koniec zmagań żurominianie rozprawili się natomiast z Kujawiakiem Włocławek. Zwycięstwo 3:0 zapewniło im drugą pozycję i grę w półfinale. Tam czekał już zwycięzca grupy A – TSR Kujawy. W regulaminowym czasie żadna bramka nie padła, a finalistę wyłoniły rzuty karne. Te lepiej wykonywali gracze z Włocławka i oni zagrali o końcowy triumf. Nasz zespół musiał zadowolić się spotkaniem o trzecie miejsce. W nim również w regulaminowy czasie nie udało się wyłonić triumfatora, a karne, podobnie jak w półfinale, lepiej wykonywali rywale. Żurominianie zajęli miejsce poza podium, ale mogli cieszyć się z jednej nagrody indywidualnej.

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Szymon Chmielewski. Zawodnik z Żuromina w ciągu całego turnieju pokonał bramkarzy rywali siedem razy. MVP turnieju został Rafał Werbski z Zawisza Bydgoszcz Oldboys, a najlepszym bramkarzem wybrano natomiast Marcina Gruszczyńskiego z Zawiszy Bydgoszcz Oldboys. Organizatorzy postanowili także nagrodzić Mariusza Konopińskiego z Zawiszy, który ich zdaniem był najlepszym zawodnikiem meczu finałowego.

OM

Oldboy Żuromin: Adam Grochocki, Mariusz Barcikowski, Marcin Zakrzewski, Szymon Chmielewski, Krzysztof Kołodziejski, Jarosław Kucharski

Wyniki:

Oldboy Żuromin – Oldboy Zawisza Bydgoszcz 1:2

Oldboy Żuromin – Oldboy Kazimierz Biskupi 3:3

Oldboy Żuromin – Oldboy Team Toruń 4:2

Oldboy Żuromin – Oldboy Kujawiak Włocławek 3:0

Półfinał

Oldboy Żuromin – TSR Kujawy Włocławek 0:0 k. 2:3

O III miejsce

Oldboy Żuromin – Drumet Włocławek 1:1 k. 1:2

Klasyfikacja Włocławek Oldboy Cup

1. Oldboy Zawisza Bydgoszcz

2. TSR Kujawy Włocławek

3. Drumet Włocławek

4. Oldboy Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.