Informacje Na sygnale

Żuromińscy policjanci i strażacy szkolili seniorów z udzielania pierwszej pomocy

fot. KPP Żuromin

Żuromińscy mundurowi policji i straży pożarnej spotkali się z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem spotkania było przedstawienie nowych zagrożeń  dotyczących oszust metodą „na zdalny pulpit”.

Mundurowi przypomnieli zasady udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak powinny postąpić, kiedy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebować pomocy. Zwrócono uwagę ważny dla każdego człowieka numer alarmowy – 112 i wytłumaczyli kiedy i w jakich przypadkach powinno się z niego korzystać.

-W przedstawionych scenkach zaprezentowano sytuację jak się zachować, gdy osoba oddycha ale jest nieprzytomna. Jak udrożnić drogi oddechowe oraz ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej, a także jakie kroki należy podjąć wobec osoby nieprzytomnej nieoddychającej -informuje oficer prasowy KPP w Żurominie asp. Tomasz Łopiński.

Podczas spotkania przypomniano, jak należy postępować z niemowlakiem, kiedy oddycha, a jest nieprzytomny oraz jak postępować w przypadku osób, które zakrztusiły się bądź zachłysnęły. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością ze strony seniorów. Jak sami przyznali, taka wiedza jest potrzebna w każdym wieku.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.