Informacje

ŻUROMIŃSKI SZPITAL JEDNAK KUPI NOWY APARAT DO USG

Tydzień temu pisaliśmy o dyskusji nt. zmiany przeznaczenia środków ze zbiórki na zakup respiratora. Szpital zakupi jednak aparat do USG, bo respirator jest poza zasięgiem.
Podczas posiedzenia Rady Społecznej dyrektor Zbigniew Białczak zapewniał, że placówka posiada wystarczajaca ilość respiratorów

Wracamy do sprawy zbiórki publicznej, która odbywała się na terenie naszego powiatu. Jej celem było zebranie środków na zakup dodatkowego respiratora dla żuromińskiego szpitala. Miał on być dodatkowym wsparciem w walce z pandemią koronawirusa. Wiele osób wzięło udział w zbiórce i wpłaciło pieniądze bezpośrednio na konto szpitala bądź za pomocą portalu „zrzutka.pl”. Szpital otrzymał również w trakcie duże wsparcie rzeczowe i finansowe od osób prywatnych, firm prywatnych i instytucji. Zakupiono sprzęt do ochrony osobistej, środki do dezynfekcji. Do placówki trafiły też kardiomonitory czy ozonatory. Niestety pieniądze, które udało się zebrać na zakup respiratora okazały się w pewnym stopniu „bezużyteczne”- jeżeli tak można o nich powiedzieć. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że ceny tych urządzeń poszybowały bardzo mocno w górę. Po drugie to obecnie towar deficytowy, który jest praktycznie nie do zdobycia, a po trzecie w obecnej sytuacji nowy respirator stałby w szpitalu i nie byłby używany.

Jak już pisaliśmy tydzień temu o sprawie dyskutowano podczas ostatniego posiedzenia Rady Społecznej szpitala. Podjęto wówczas decyzję, że szpital skontaktuje się z darczyńcami ( z tyloma na ile jest to możliwe) i poprosi ich o wyrażenie swojej opinii, czy zgadzają się w obecnej sytuacji na zakup nowego aparatu USG. Wicestarosta Ireneusz Rejmus poinformował nas, że udało się skontaktować z 70 darczyńcami. Wśród nich tylko 2 osoby były przeciwne. W związku z tym podjęto decyzję, że środki zostaną przeznaczone na zakup aparatu do USG. – Dyrektor szpitala zapewniał nas, że ilość respiratorów jest wystarczająca. Z kolei Zarząd Powiatu podjął decyzję, że jeżeli zajdzie taka potrzeba i będzie to możliwe kupimy nowy respirator ze środków własnych – powiedział nam w poniedziałek Ireneusz Rejmus.

Kacper Czerwiński

   

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.