Informacje

ŻUROMIŃSKI SZPITAL PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WIELKIEGO REMONTU

Dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska żuromiński szpital będzie mógł przeprowadzić gruntowną termomodernizację.

Po wielu latach starań władzom szpitala oraz powiatu udało się podpisać umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynku żuromińskiego szpitala. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynosi 2,8 mln złotych. Koszt całej inwestycji może zbliżyć się nawet do 3,6 mln złotych. Jak poinformował nas wicestarosta Ireneusz Rejmus, w związku z przyznaną dotacją szpital musiał zabezpieczyć 10 % wkładu własnego, do tego dojdą dodatkowe koszty, których nie można było uwzględnić w projekcie. Ich wartość to nawet 500 tysięcy złotych, ale porównując je do skali przedsięwzięcia będą to dobrze zainwestowane pieniądze.

Inwestycja zakłada pełną termomodernizację budynku, docieplonych zostanie 8 tys. metrów kwadratowych ścian, wymienionych zostanie 1450 metrów kwadratowych okien. Na ścianach pojawi się także 560 nowych grzejników. Wraz z nimi na sufitach zawisną nowe punkty świetlne, energooszczędne w technologii LED (1800 sztuk). W budynku żuromińskiego szpitala wymieniona zostanie również cała sieć ciepłownicza. Na dachu natomiast zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne. Inwestycja ta będzie dużym wyzwaniem logistycznym, ponieważ w trakcie remontu szpital będzie normalnie funkcjonował. Odbiór techniczny zaplanowano na koniec grudnia 2022 roku. Lada dzień ma zostać ogłoszony przetarg na sporządzenie projektu, a po jego wykonaniu szpital będzie szukał wykonawcy, który zajmie się termomodernizacją.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.