Informacje

ŻUROMIŃSKI SZPITAL Z NOWOCZESNĄ DIAGNOSTYKĄ ENDOSKOPOWĄ

Pod koniec ubiegłego roku pracownia endoskopowa żuromińskiego szpitala została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczno-zabiegowy.
fot. Starostwo

Dzięki zakupowi najnowszej generacji sprzętu endoskopowego może rozszerzyć ofertę dla badanych pacjentów. Jak informuje nas starostwo, placówka została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Zakupiono super cienki gastroskop, którym można wykonywać badania diagnostyczne u naszych najmniejszych pacjentów bez obaw, że będą czuły jakikolwiek dyskomfort. Pojawił się również nowoczesny kolonoskop, dedykowany dla pacjentów nawet ze zrostami pooperacyjnymi z obrazowaniem HD. Poprawi on komfort pacjentom podczas badań jelita grubego.

Do dyspozycji pacjentów jest również najnowszej generacji bronchoskop – endoskop do diagnostyki górnych dróg oddechowych. To sprzęt bezcenny w czasach obecnej pandemii Covid 19. Endoskop ten pozwala na bezpieczną intubację pacjenta – jest urządzeniem ratującym życie w przypadkach nagłych.

Personel pracowni używa też w codziennej pracy nowego ednoskopu operacyjnego. Jest to urządzenie posiadające 2 kanały robocze. Pozwala to na bezpieczne usuwanie polipów położonych w miejscach niedostępnych dla zwykłego aparatu. Jest najlepszym urządzeniem do tamowania krwawień z przewodu pokarmowego.

Zregenerowano także duodenoskop, czyli endoskop do zabiegów na drogach żółciowych, dzięki czemu można będzie znacznie rozszerzyć zakres procedur zabiegowych.

Wartość nowych urządzeń wraz z modernizacją duodenoskopu to 415 471,20 zł. Starostwo Powiatowe na ten cel przekazało 188 000 zł., pozostałą kwotę szpital pokrył z własnych środków.

Oprac. AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.