Informacje

ŻUROMIŃSKI URZĄD KONTROLUJE UMOWY MIESZKAŃCÓW

Żuromiński magistrat prowadzi kontrole, w jaki sposób mieszkańcy pozbywają się nieczystości ciekłych i czy mają odpowiednie umowy na wywóz śmieci.
Własciciele szamb muszą okazać się rachunkami za wywóz nieczystości

Urząd Gminy i Miasta kontroluje, jak mieszkańcy gminy i miasta przestrzegają i stosują się do przepisów prawa w zakresie gromadzenia nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych oraz pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości nieczystości ciekłych. W ramach kontroli urzędnicy wysyłają do mieszkańców wezwania, które zobowiązują właściciela nieruchomości do okazania umowy lub dowodów uiszczenia opłat za pozbywanie się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości. Posiadanie takich dokumentów jest obowiązkowe.

Opróżniać szamba mogą tylko firmy posiadające na to zezwolenie. Wykaz takich przedsiębiorstw zajmujących się opróżnianiem przydomowych szamb można znaleźć na stronie internetowej urzędu.

Oprócz tego Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy i Miasta Żuromin prowadzi również weryfikację złożonych deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Celem tej kontroli jest sprawdzenie danych niezbędnych do określenia wysokości opłat, czyli jednym słowem sprawdzane jest to, czy mieszkańcy gminy Żuromin podają w deklaracjach wszystkie osoby faktycznie mieszkające pod danym adresem i czy w związku z tym płacą odpowiednią opłatę za odbieranie wyprodukowanych w gospodarstwach domowych śmieci.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.