Sport

ŻUROMIŃSKIE SIŁOWNIE ZNÓW CZYNNE

Dwie siłownie zarządzanie przez administrację samorządową i klub Ludus wznowiły działalność. W obiektach będzie obowiązywał nowy reżim sanitarny.
Trzy siłownie działające na terenie Żuromina są już otwarte
Autor zdjęcia: hala sportowa

27 maja rząd zezwolił na ponowne otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Jako datę otwarcia tych obiektów wyznaczono sobotę 6 czerwca.
Zgodnie z tymi ustaleniami w minioną sobotę otworzyły się – klub Ludus oraz siłownia Olimp prowadzona przed Urząd Gminy i Miasta Żuromin.
– Środki czystości gotowe. Wszystkie powierzchnie i sprzęty zdezynfekowane. Pamiętając o podstawach bezpieczeństwa w tym trudnym okresie można wracać na siłownie – napisali w komunikacie na oficjalnym profilu klubu Ludus.
W ślad za nimi poszła siłownia zlokalizowana w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. Ta siłownia otwarta została w poniedziałek. Będzie czynna od 14 do 21.
Jak wygląda nowy reżim sanitarny w tych miejscach? Jak podaje Ministerstwo Sportu, podczas aktywności sportowej nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust, dlatego podczas korzystania z siłowni nie trzeba tego robić. Przed wejściem ustawione mają być dystrybutory z płynem dezynfekcyjnym, a maszyny i wszelkie części wspólne dezynfekowane.
Ograniczona jest też liczba osób przebywających w siłowni. Określane jest to zgodnie z wytycznymi ministerstwa i zależy od powierzchni obiektu. Przelicznik to 1 osoba na 10 mkw. Zaleca się też ustalenie listy pracowników i klientów, którzy w tym samym czasie będą przebywali na siłowni.
OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.