ŻUROMIŃSKIE TENISISTKI Z KOLEJNYMI SUKCESAMI

Dziewczyny nagrodziliśmy w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Żuromińskiego 2021

Julia i Alicja Aniszewskie w 2022 roku zanotowały kolejne sportowe sukcesy.

Z początkiem nowego 2022 roku Julia i Alicja przeszły do wyższej kategorii U14. Mając 13 lat często konkurują ze starszymi zawodniczkami, które są wyższe i grają „mocną piłkę”. Żurominianki nie dają jednak za wygraną.

Za nimi pierwsze turnieje. Podczas zawodów w Płocku Alicja zajęła drugie miejsce, a wracająca po pięciu miesiącach absencji spowodowanej kontuzją Julia była trzecia.

Alicja zaprezentowała się znakomicie także podczas dwóch turniejów w Pabianicach. W singlu mierzyła się z zawodniczkami z Wrocławia (6:0, 6:0), Warszawy (6:2, 6:2) i Dulska (6:4, 5:7, 10:5) i awansowała do finału. Tam przegrała z reprezentantką Łodzi. W drugich zawodach natomiast zajęła trzecie miejsce.

Siostry wzięły udział także w turnieju deblowym. Szły jak burza docierając do finału. Tam  spotkały się ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Pabianic i ostatecznie musiały uznać ich wyższość zajmując 2 miejsce.