Sport

ZWYCIĘSTWO PO KONTUZJI

Piotr Małachowski wygrał VIII Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Wracający po kontuzji dyskobol z Bieżunia był zadowolony ze swojego występu.
Fot. Internet

Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej odbywa się corocznie. Upamiętnia zmarłą w 2009 roku wybitną polską lekkoatletkę, mistrzynię olimpijską z Sydney w rzucie młotem z 2000 roku. Skolimowska miała tylko 26 lat, kiedy podczas treningu zasłabła. Przyczyną śmierci sportsmenki była zakrzepica i zator tętnicy płucnej

Tegoroczny memoriał odbył się w Spale, a nie w Centralnym Ośrodku Sportowym w Cetniewie. Do końca nie wiadomo było czy w zawodach weźmie udział Piotr Małachowski. 37-letni dyskobol przeszedł operację kolana, a jego występ stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie Małachowski zdołał się wykurować i pokazał się z dobrej strony.

Dyskobol wygrał zawody z wynikiem 64,87 i pokonał o 13 centymetrów Roberta Urbanka.

– To szczególny festiwal ku pamięci Kamili Skolimowskiej i choćby z tego powodu to bardzo ważne dla mnie zawody. Tym ważniejsze, ponieważ wracam po operacji. W Spale udało mi się uzyskać dwa wyniki powyżej 64 metrów, więc jestem bardzo zadowolony – mówił cytowany przez portal polsatsport.pl Piotr Małachowski.

OM

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.