Informacje

ŻZK ODBIERZE ŚMIECI Z BIEŻUNIA

Żuromińskie Zakłady Komunalne odbiorą w przyszłym roku śmieci od mieszkańców gminy Bieżuń. Spółka wygrała przetarg na odbiór odpadów komunalnych na przyszły rok.

Do przetargu, jak informuje urząd, stanęły dwie firmy: Żuromińskie Zakłady Komunalne i konsorcjum firm z Ligowa i Brodnicy. Pierwsza wyceniła usługę na 827 582,40 zł, druga na 862 612,20 zł. Gmina miała zabezpieczone na ten cel środki w wysokości 900 tys. zł. Obaj oferenci zmieścili się w limicie przewidzianym przez samorząd, ale oczywiście wybrano tę nieco tańszą, czyli żuromińskiej Spółki.

Do końca lipca, zgodnie z uchwałą z 17 grudnia 2019r. mieszkańcy gminy Bieżuń płacili stawkę 15 zł za osobę za śmieci segregowane, a 30 zł za osobę w przypadku stwierdzenia niepoprawnej segregacji. Podczas sesji 23 czerwca br. rada uchwaliła nowe stawki. Od 1 sierpnia mieszkańcy płacą 22 zł za osobę przy zbieraniu śmieci w sposób selektywny i ewentualną karę w wysokości 3-krotności tej stawki, jeśli nie będą się wywiązywali z ustawowego obowiązku (66 zł). Zmiana stawki spowodowana była wzrostem kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów.

Na razie, mimo że przeprowadzono właśnie przetarg na odbiór śmieci na kolejny rok, to jednak stawki ustalonej od sierpnia samorząd zmieniać nie będzie.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.