Wiadomości

AUTORSKA PIOSENKA KINGI RUTKOWSKIEJ

Instruktorka śpiewu, która współpracuje m.in. z Żuromińskim Centrum Kultury gdzie szlifuje młode talenty wydała właśnie swój autorski singel.

Od najmłodszych lat Kinga Rutkowska pokazuje, że muzyka jest dla niej najważniejsza. Stale poszerza warsztat wokalny i stawia sobie coraz wyższą poprzeczkę. Kinga Rutkowska, uczestniczka „Szansy na Sukces” udowadnia, że trzymając się obranych celów, można zrealizować każde marzenie. Teraz publikuje swój pierwszy utwór i teledysk!

W 2020 roku wyśpiewała sobie wyróżnienie w programie „Szansa na sukces”, w którym wykonywano repertuar Haliny Frąckowiak. Wyróżnienie to przyczyniło do podjęcia decyzji o realizacji kolejnego celu – nawiązała współpracę z wytwórnią muzyczną Delphy Records, aby stworzyć swoją pierwszą, autorską piosenkę. Przy pomocy zespołu wytwórni powstał utwór pt.: „Jak na imię masz”, który swoją premierę miał już 29 grudnia! Kinga współtworzyła tekst wspólnie z songwriterką Oleną Szczepaniak, za muzykę odpowiadał Piotr Belak, a nagrania realizował Marek Hojda w warszawskim Homar Studio.

– W mojej piosence poruszam aspekt strachu w ludzkim życiu. Uważam, że bardzo często przejmuje on nad człowiekiem kontrolę i nie pozwala kroczyć dalej. Nie należy się poddawać. Powinniśmy poznać swoje wewnętrzne „ja”, aby nauczyć się z nim żyć – mówi wokalistka.

Nawiązana współpraca z wytwórnią muzyczną Delphy Records z Warszawy zaowocowała również powstaniem klimatycznego teledysku do utworu. Klip został nakręcony w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu przez Piotra Korytowskiego.

Z pewnością utwór „Jak na imię masz”, nie jest ostatnim autorskim utworem wokalistki. Artystka podkreśla, że proces tworzenia jest procesem niezwykle ekscytującym i na pewno do niego powróci już niedługo! Teledysk można zobaczyć na YouTube, link: www.youtube.com/watch?v=Q94dUo1QHhE

Oprac. KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.