Wiadomości

Burmistrz Lubowidza usłyszał zarzuty

Prokuratura przedstawiła zarzuty burmistrzowi Lubowidza. Miał m.in. przekroczyć uprawnienia i podawać nieprawdziwe informacje w oświadczeniach majątkowych.

Zatrzymany we wtorek (9 marca) przez Centralne Biuro Antykorupcyjne burmistrz Lubowidza usłyszał zarzuty. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prokurator Jolanta Szkilnik czynności procesowe z udziałem funkcjonariusza publicznego w osobie Burmistrza Miasta i Gminy Lubowidz, któremu ogłoszono zarzuty podania nieprawdziwych danych w złożonych oświadczeniach majątkowych, przekroczenia uprawnień jako funkcjonariusz publiczny, a także poświadczenia nieprawdy w dokumentacji. Przestępstwa zagrożone są do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego nie jest stosowany izolacyjny środek zapobiegawczy. Zostały zastosowane wolnościowe środki, w szczególności zastosowano zawieszenie w czynnościach służbowych Burmistrza Miasta i Gminy Lubowidz.

-Zostały zastosowane wolnościowe środki, w szczególności zastosowano zawieszenie w czynnościach służbowych Burmistrza Miasta i Gminy Lubowidz. Śledztwo jest we wstępnej fazie, trwają czynności procesowe dla zakreślenia ostatecznego kręgu podejrzanych- informuje prok. Jolanta Szkilnik.

Burmistrza będzie zastępowała Ewa Szczepańska.

red

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.