Wiadomości

NAGRODA DLA LUBOWIDZKIEGO PROJEKTU

Samorząd Lubowidza wygrał w plebiscycie na najciekawsze zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Zwycięskie zadanie dot. odnawialnych źródeł energii.

Jesienią tego roku mieszkańcy Mazowsza otrzymali wyjątkową okazję do wybrania najciekawszych i najważniejszych dla nich lokalnie inwestycji dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Zwycięzcy plebiscytu „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023” wyłonieni zostali spośród 47 projektów zgłoszonych przez samych beneficjentów – samorządy, przedsiębiorców, uczelni, czy organizacji pozarządowych. Wiele z nich zrealizowano w partnerstwie, aby jak najlepiej dopasować efekty do potrzeb społeczności lokalnych.

– Wśród uczestników konkursu były głównie samorządy, które rzeczywiście chyba są najlepszymi instytucjami, wykorzystują fundusze europejskie. Ponad 5 mld zł zaangażowania przez samorządy w inwestycje spośród ponad 8 mld zł dofinansowania przyznanego w całym programie regionalnym. Gratuluję wszystkim Państwu  – powiedział Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

W ramach plebiscytu mieszkańcy wybrali 22 projekty, które otrzymały automatyczną nominację do udziału w konkursie głównym Lider Zmian 2023 w kategorii #eFEktUE, który będzie stanowić podsumowanie programu regionalnego. W subregionie ciechanowskim zwyciężyło Miasto i Gmina Lubowidz za projekt „Odnawialne źródła energii w Gminie Lubowidz”. Nagrodę w imieniu samorządu odebrała sekretarz Lucyna Kowalska.

Rozstrzygnięcie plebiscytu odbyło się podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza, które jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 8-9 grudnia się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Oprac. KC

Źródło: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.