Samorząd Wiadomości

OTWARCIE STOŁÓWKI I PODPISANIE KOLEJNEJ UMOWY

W ubiegły piątek w Siemiątkowie odbyło się oficjalne otwarcie stołówki w Zespole Szkół. Ponadto podpisano umowę na dofinansowanie kolejnej inwestycji.

Stołówka w Zespole Szkół w Siemiątkowie została oficjalnie otwarta. W przecięciu wstęgi wzięli udział marszałek Adam Struzik, radny wojewódzki Konrad Wojnarowski, wójt Piotr Kostrzewski, starosta Jerzy Rzymowski, dyrektor ZS Iwona Grabowska, radni oraz sołtysi. Inwestycja kosztowała blisko 1,3 mln złotych z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie ponad 783 tys. zł. Środki pochodzą z realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

-Dostaliśmy bardzo duże dofinansowanie i nareszcie mamy stołówkę na miarę XXI wieku- rozpoczął wójt Piotr Kostrzewski. – Panie marszałku, mamy jeszcze dużo do pogadania, co tu u nas jest potrzebne- dodał z uśmiechem.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc. A propos potrzeb przywiozłem kolejną umowę. Myślę, że w przyszłości także będziemy mogli wam pomóc w kolejnych inwestycjach- odpowiedział marszałek Adam Struzik.

Po przecięciu wstęgi wszyscy goście weszli do nowego obiektu, który naprawdę imponuje. W nowej stołówce podpisano umowę na dofinansowanie kolejnej inwestycji. Jak już pisaliśmy Siemiątkowo zrealizuje w przyszłym roku termomodernizację dwóch szkół podstawowych, przedszkola oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma wsparcie unijne w wysokości ponad 971 tys. zł w ramach RPO WM 2014-2020. Całkowita wartość projektu wyniesie 2 409 744,76 zł.

Przed podpisaniem umowy marszałek Adam Struzik mówił, jak ważna w dobie zmian klimatycznych jest termomodernizacja budynków, dzięki której zmniejsza się emisja dwutlenku węgla. Ponadto na budynkach zostaną też zainstalowane panele fotowoltaiczne.

Na koniec goście mogli zjeść pyszny obiad przygotowany przez pracowników nowej stołówki.

Kacper Czerwiński

 

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.