Wiadomości

PRZEGRALI, BO WADIUM WPŁACONO ZA PÓŹNO

Żuromińskie Zakłady Komunalne nie były brane pod uwagę w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Lutocin.

Radni Rady Miejskiej w Żurominie podczas posiedzeń dużo czasu poświęcają działalności Żuromińskich Zakładów Komunalnych. Swego czasu wnioskowali nawet do burmistrz Anety Goliat o przeprowadzenie audytu w gminnej spółce. Zarówno burmistrz, jak i kierownictwo ŻZK twierdzili, że nie jest on potrzebny, poza tym przeprowadzenie audytu jest bardzo kosztowne. Sprawa ucichła. Czy jednak wróci? Przyczynkiem do tego może być sytuacja związana z przetargiem na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Lutocin. Stanęły do niego trzy firmy, w tym ŻZK. Żuromińska firma nie wygrała tego zadania. Co prawda oferta ŻZK była najdroższa, ale nie była brana pod uwagę. Jak udało nam się ustalić spółka spóźniła się z przelaniem wadium. To było główną przyczyną odrzucenia oferty.

Kacper Czerwiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Degręgolada. Będziemy corocznie dopłacać z budżetu gminy po milion zł. Za śmieci na osobę po 100zł miesięcznie ,bo brak nadzoru . Czas na zmiany i rozliczenie leni w żzk i gminie. Wesołych Świąt ⛄