Wiadomości

SERCE MA ZACHĘCIĆ DO DOBROCZYNNOŚCI

Przy Szkole Podstawowej w Gościszce w gm. Kuczbork stanęło serce na plastikowe nakrętki. Ma zachęcić uczniów do pomocy innym.
Kosz prezentują szczęśliwi po powrocie do szkoły uczniowie klas I i III.
fot. SP w Gościszce

Coraz bardziej szerzy się w powiecie moda na instalowanie pojemników na plastikowe nakrętki. Czerwone serca stanęły w minionym roku w Lutocinie, Żurominie czy Bieżuniu. Teraz pojawiają się w innych miejscach powiatu.

Pojemnik do zbierania nakrętek pojawił się w ostatnich dniach przy budynku Szkoły Podstawowej w Gościszce w gm. Kuczbork. To inicjatywa Rady Rodziców działającej przy szkole. O fakcie poinformowała naszą redakcję jej członkini Edyta Rzymowska. – Sprawa wynikła bardzo spontanicznie, kiedy pojawiło się serduszko przy Żuromińskim Centrum Kultury – mówi pani Edyta. Rodzice na jednym ze spotkań postanowili, że przydałoby się takie serce w ich wsi. – Pojawił się pomysł, że fajnie by było, aby takie serce się pojawiło, bo i tak zbieramy nakrętki – dodaje. Powód był też jeszcze jeden. – Byłoby to również dodatkową zachętą dla uczniów, żeby je zaangażować do charytatywnej pracy na rzecz innych potrzebujących. No i oczywiście jak najbardziej promocja szkoły – mówi Rzymowska.

Tak jak w przypadku wszystkich koszy, do pojemnika można wrzucać każdy rodzaj nakrętek (bez względu na kształt czy kolor; mogą to więc być nakrętki np. po napojach, mleku czy po sokach). W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania.

– W imieniu Rady Rodziców chciałam podziękować głównemu sponsorowi serduszka, który przyczynił się do jego zakupu, panu Michałowi Gadomskiemu – mówi Edyta Rzymowska.

Podobne serduszko stanęło też przed Urzędem Gminy w Kuczborku.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.