Wiadomości

SIEMIĄTKOWO CHCE BUDOWAĆ OCZYSZCZALNIĘ ŚCIEKÓW

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Siemiątkowie uchwalono studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, żeby umieścić tam inwestycje.
Podczas sesji Rady Gminy wójt tłumaczył, że istnieją duże szanse na pozyskanie dofinansowania

Prace nad studium przyspieszyły ze względu na plany budowy oczyszczalni ścieków. Jak tłumaczył podczas rozmowy z „Kurierem” wójt Piotr Kostrzewski pomysł budowy oczyszczalni siedział w jego głowie już od paru lat. Bardzo kosztowna inwestycja była jednak odkładana.

– Przez wiele lat goniliśmy pozostałe gminy naszego powiatu w budowie infrastruktury drogowej, było to kosztowne, ale też konieczne. Myślę, że teraz nie odbiegamy od innych. Wykonywaliśmy też inne inwestycje- mówi wójt. – Teraz przyszedł czas na budowę oczyszczalni ścieków, oczywiście to dopiero zamiar, ale musimy umieścić taką inwestycję w studium, od tego trzeba zacząć- wyjaśnia Kostrzewski.

Oczyszczalnia ma być zlokalizowana około 800 metrów od Siemiątkowa, na działkach mieszczących się przy drodze w kierunku Wojciechowa.

– Lokalizacja jest dobra, nieuciążliwa dla mieszkańców, rozmawiałem też z właścicielem działki, który zapewnił, że ją sprzeda, ponieważ inwestycja posłuży wszystkim mieszkańcom- informuje Kostrzewski. – Czas zadbać o środowisko. Dzięki tej inwestycji wielu mieszkańców będzie mogło zlikwidować szamba. Są osoby, które za ich wywóz płacą duże pieniądze i mają nadzieję, że wkrótce się to zmieni- dodaje wójt.

Podczas ostatniej sesji, zanim jeszcze radni mieli procedować uchwałę w sprawie studium wójt Piotr Kostrzewski poinformował, że rozmawiał z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem o możliwości dofinansowania takiej inwestycji. Okazuje się, że niebawem będą ogłaszane nowe nabory wniosków, gdzie taka inwestycja będzie mogła uzyskać nawet 85% finansowania. Uchwała dotycząca studium została przyjęta przez Radę Gminy. Przed urzędnikami czas intensywnej pracy, by mogli przygotować się do aplikowania o środki.

Kacper Czerwiński

   

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • To żart chyba? Zastaw się a postaw się. Nie przypominam sobie żeby Pan Wójt lub ktokolwiek z pracowników Gminy pytał mieszkańców czego oni chcą. Priorytetem są drogi o które ludzie się bez skutecznie dopominają, chodniki które były obiecane np. w Nowej Wsi. Przez czternaście lat Wójt o oczyszczalni nawet nie wspomniał. Wydaje mi się że chcą w ten sposób przykryć coś zupełnie innego i na pewno nie wyjdzie to na dobre mieszkańcom Gminy Siemiątkowo to jest grubymi nićmi szyte. Czas pokaże o co tak naprawdę chodzi