Wiadomości

SZEFOWIE MINISTERSTW ODWIEDZIŁY ŻUROMIN

We wtorek 7 lipca w Żurominie gościły minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Nietypowa wizyta, nietypowi goście i nietypowe okoliczności. Tymi słowami można opisać wtorkową uroczystość. Głównym celem wizyty minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk w Żurominie, było otwarcie boisk na żuromińskim stadionie. Inwestycja została zakończona i oddana do użytku w listopadzie ubiegłego roku. Miasto Żuromin pozyskało wówczas dofinasowanie na to zadanie w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wartość inwestycji to 374 475 zł, z czego dofinansowanie wyniosło 153 700 zł. Do Żuromina przybyła również minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele miejskiego żłobka, gminnych szkół, czy Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy dziękowali szefowym resortów za okazane wsparcie finansowe udzielone na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy. Podczas przemówień burmistrz Aneta Goliat nie kryła wdzięczności i nadziei na dalszą współpracę z ministerstwami sportu i rodziny. Burmistrz dziękowała także za okazywane wsparcie obecnej na stadionie poseł Annie Cicholskiej, którą przedstawiła jako współorganizatora uroczystości. Jak stwierdziła burmistrz, poseł Cicholska jest parlamentarzystką, z którą ma ona najczęstszy kontakt i zawsze może liczyć na jej wsparcie.

W spotkaniu brali udział także mieszkańcy z ościennych powiatów oraz samorządowcy z powiatu mławskiego. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli ponownie gościć panie minister, bo nasze miasto pozyska kolejne dotacje z resortów.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.