Wiadomości

WÓJTOWI I SEKRETARZOWI PRZEDSTAWIONO ZARZUTY

Jak mówi prokurator śledztwo zmierza ku końcowi. Jakie będą decyzje sądu?

Wójt gminy Siemiątkowo Piotr Kostrzewski oraz sekretarz Mirosław Różański usłyszeli wczoraj (21 kwietnia) w mławskiej prokuraturze zarzuty. Jak wyjaśnił naszej redakcji prokurator rejonowy Marcin Bagiński wójtowi przedstawiono 5 zarzutów. Trzy z nich mają dotyczyć nieprawidłowej gospodarki finansami gminy a dwa poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji, która trafiła do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Sekretarzowi uzupełniono zarzuty w związku z trwającym śledztwem- o tej sprawie pisaliśmy już na naszych łamach, chodzi o zakup kostki brukowej do parku w Siemiątkowie. Miała zostać położona systemem gospodarczym. Tak się nie stało, bo w międzyczasie gmina przygotowała projekt rewitalizacji parku i pojawiła się szansa na pozyskanie na to zadanie środków zewnętrznych. Żeby nie kłaść kostki i za chwilę jej nie zrywać, zadania z sołeckich środków nie wykonano.

– Śledztwo zmierza już do końca, w tej chwili nie mogę zdradzać więcej szczegółów- powiedział prokurator rejonowy Marcin Bagiński.

Zarówno wójt, jak i sekretarz nie czują się winni. Nie są też zawieszeni w obowiązkach służbowych. Zapewne sprawę ostatecznie rozstrzygnie sąd.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.