Wiadomości

WYBUCH GAZU ZNISZCZYŁ IM DOM

Tragedia w miejscowości Chomęc w gminie Siemiątkowo. W sobotę potężny wybuch gazu zniszczył jeden z domów jednorodzinnych. Rodzina prosi o pomoc.

Wybuch gazu w miejscowości Chomęc

To była chwila. 23 marca ok. godz. 13 w miejscowości Chomęc (gmina Siemiątkowo) doszło do wybuchu gazu w domu  jedenastoosobowej rodziny. 

Podczas eksplozji na zewnątrz budynku przebywało czworo domowników. Wewnątrz domu byłam matka wraz z dwuletnią córką Zuzią oraz 76-letnią babcią Danielą. Seniorka doznała najpoważniejszych obrażeń. Obecnie przebywa w szpitalu z oparzeniami II stopnia, obejmującymi około 30-40 procent ciała. 

– Sytuacja była bardzo groźna. Za cud uznajemy fakt, że nie doszło do największej z możliwych tragedii. Jesteśmy ogromnie wdzięczni losowi, że nie straciliśmy żadnego z członków naszej rodziny. Jednak paraliżuje nas brak odpowiedzi na pytanie o nasz dalszy los – pisze pani Paulina, jedna z poszkodowanych.

Wskutek wybuchu gazu naruszona została konstrukcja domu i obecnie nie nadaje on do zamieszkania. Rodzina znalazła schronienie u bliskich, to jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Wszyscy pragną odzyskać swoje własne miejsce na ziemi, swój własny kąt. Ale będzie to długim i kosztownym procesem. Dlatego proszą o pomoc. Nawet ta najmniejsza będzie dla nich bezcenna.

W imieniu poszkodowanych zwracamy się o pomoc.

Poniżej link do zbiórki

https://szczytny-cel.pl/z/chomec-7?fbclid=IwAR3Zrj4R2xUgF1AjrQiyyAWtrQ9TIrPNZT_1EBbPjmue1g8hKUHRwoYWBHA

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.