Na sygnale

ZARZUTY ZA POBICIE DLA 8 OSÓB

Policjanci zatrzymali 13 osób w związku z pobiciem 3 mieszkańców powiatu żuromińskiego. Do jednego z podejrzanych zadzwonili z telefonu pokrzywdzonego. Ten myśląc, że rozmawia z ofiarą swej wcześniejszej napaści…wrócił na miejsce przestępstwa. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28.08) na teren jednej z posesji w Straszewach (gm. Lubowidz) wtargnęła kilkuosobowa grupa młodych ludzi, która zaatakowała właściciela posesji, jego syna i sąsiada, który u nich przebywał. Sprawcy uderzali ofiary kijem bejsbolowym i pięściami.

– O zdarzeniu poinformowano policję. Po dotarciu mundurowych na miejsce interwencji sprawców już nie było, byli sami pokrzywdzeni – mężczyźni (27 lat, 48 lat i 54 lata), którzy przewiezieni zostali do szpitala- relacjonuje rzecznik policji w Żurominie asp. Tomasz Łopiński.

Interweniujący policjanci ustalili, że młodszy z trójki mężczyzn zna jednego z sprawców przestępstwa i posiada do niego kontakt. Policjanci wykorzystując telefon pokrzywdzonego nakłonili jednego z podejrzanych o pobicie…do powrotu na miejsce przestępstwa. Chwilę później na posesję przyjechały dwa samochody. W środku siedziały osoby podejrzane o pobicie.

W ten sposób policjanci zatrzymali 9 mieszkańców powiatu działdowskiego (21-27 lat). Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

-W trakcie czynności policjanci ustalili, że w sprawę pobicia zamieszane były jeszcze 4 osoby z powiatu działdowskiego, które nie wróciły na miejsce przestępstwa. W niedzielę zatrzymali ich policjanci działdowskiej komendy. W poniedziałek wszystkie 8 osób usłyszało zarzut pobicia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem – kończy rzecznik.

AO

   

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Do trzech lat za wtargnięcie z użyciem narzędzia śmieszne który z przestępców był znajomym wyższych sfer że do trzech lat śmieszne prawo i chore uklady