Edukacja Informacje

PINB ZAMKNĄŁ TYMCZASOWO ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE W „DWÓJCE”

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Żurominie wstrzymał użytkowanie przedszkola i drugiej części żłobka, mieszczących się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie. To efekt braku odpowiedniej dokumentacji, co jest zaniedbaniem poprzednich władz miasta, bo to one je utworzyły. Jak pisaliśmy, analizując sytuację braku miejsc w przedszkolach burmistrz Michał Bodenszac odkrył, że dobudowana część żłobka i przedszkola nie posiada odpowiedniej dokumentacji. I niestety, bez tego nie może być dalej użytkowana.

-Będziemy musieli dobrze to zorganizować, pomijam, że zapłacimy za to setki tysięcy złotych – informował burmistrz Michał Bodenszac po tym, jak powiadomił opinię publiczną o braku stosownej dokumentacji przy tych inwestycjach. Zaznaczał, że będzie się to wiązało z jakimiś okresowymi utrudnieniami dla przebywania tam dzieci. Obiecał jednak rodzicom, że doprowadzi do przygotowania niezbędnej dokumentacji i odbiorów, by tym samym zadbać o bezpieczeństwo przebywających w nich dzieci. -Naprawię zastane błędy i zlikwiduję prowizorkę – deklarował Michał Bodenszac. Pisaliśmy o tym tu:

ŻUROMIŃSKI ŻŁOBEK I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY BEZ DOKUMENTACJI

Na jego informacje zareagowała była burmistrz Aneta Goliat, pisząc mu komentarz, że będąc wiceburmistrzem to on odpowiadał za nadzorowanie wydziału budownictwa. Komentujący mieszkańcy gminy, zwłaszcza dwie mieszkanki, zwracały uwagę na to, że Bodenszac przecinał wstęgę w żłobku, wrzucały też w komentarzach zdjęcie z otwarcia żłobka w 2016 r.

-Pierwsza część żłobka, która otwarta została w 2016 roku (z dofinansowaniem z programu „Maluch”) została odebrana i oddana do użytkowania. W tej części przebywa część dzieci – przypomina burmistrz Michał Bodenszac.

Jak pisaliśmy na łamach Kuriera wielokrotnie, żuromiński żłobek, a wcześniej punkty przedszkolne, były konikiem Anety Goliat. Jeszcze działając w stowarzyszeniu „Praca-Rozwój-Edukacja” miała takowe w Poniatowie, potem w Lubowidzu. Na jej zarzuty skierowane do obecnego burmistrza Michała Bodenszaca o „chowanie się za plecami burmistrza miasta” i jego odpowiedzialność za wydział budownictwa, Bodenszac odpisał jednoznacznie : ” fakty, dokumenty i podpisy jasno wskazują odpowiedzialność. Zakładam, że decyzje były podejmowane świadomie. Sprawę zgłosiłem właściwym służbom.”

I jak powiedział, zaraz 18 czerwca ogłosił zapytanie ofertowe, zapraszające do składania ofert na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy pomieszczeń szkolnych wraz ze zmianą sposobu użytkowania na żłobek i oddział przedszkolny w SP nr 2 w Żurominie. Oferty można było składać do 28 czerwca w magistracie. Oferty wpłynęły w terminie. -Dziś podpisałem umowę z Vitruvio Biuro Projektowe Robert Szatkowski. Z zespołem projektantów byłem też na wizji lokalnej obiektów – informuje burmistrz miasta.

O sprawie będziemy informować.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.