piłka nożna

BENIAMINEK NIE DAŁ NADZIEI NA PUNKTY WKRZE

KS CK Troszyn nie pozwolił żuromińskiej Wkrze na zdobycie punktów w pierwszej kolejce IV ligi mazowieckiej gr. II. Beniaminek trzykrotnie trafił do siatki i zdobył komplet punktów.
Michał Kosiński (z lewej) ukarany został czerwoną kartką.
Fot. MO

Dla zespołu gospodarzy – KS CK Troszyn to był historyczny dzień. Debiut w czwartoligowych rozgrywkach sprawił, że emocje unosiły się w powietrzu. Troszynianie do rozgrywek przystąpili bardzo wzmocnieni. Największym transferem klubu było pozyskanie Kamila Majkowskiego z Makowianki Maków Mazowiecki, który ma na swoim koncie grę dla Legii Warszawa i Sandecji Nowy Sącz.

Doświadoczny zawodnik dał się we znaki żuromińskim graczom i brał udział w kluczowych dla losów pojedynku akcjach. Tak było w 35 minucie spotkania, kiedy to zagrał prostopadle do Patryka Gumowskiego, a ten wyszedł sam na sam z Mateuszem Ambrochowiczem. Napastnik gospodarzy uderzył w długi róg bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W pierwszej połowie żurominianie też mieli swoje okazje na zdobycie bramki. Miał ją Bartłomiej Nowacki.

Po zmianie stron żurominianie zamiast walczyć o bramkę dającą wyrównanie to stracili zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został (w konsekwencji dwóch żółtych napomień) Michał Kosiński. Pozyskany latem z Wkry Bieżuń młodzieżowiec opuścił boisko już w 54 minucie. To pozwoliło na większą swobodę w grze gospodarzom. Troszyn w drugiej części podwyższył jeszcze prowadzenie strzałami Kamila Majkowskiego i Macieja Malinowskiego.

Kolejne spotkanie Wkra Żuromin rozegra na własnym obiekcie z innym beniaminkiem – Bzurą Chodaków (Sochaczew). Na stadionie przy ulicy Żeromskiego pierwszy gwizdek usłyszymy w sobotę, 8 sierpnia o godzinie 11:00.

OM

KS CK Troszyn – Wkra Żuromin 3:0 (0:0)
Bramki: Gumowski 35 min., Majkowski 62 min., Malinowski
Czerwona kartka: Kosiński (Wkra)

Wkra: Ambrochowicz – Kosiński, Żelazny, Bieńkowski, Stopczyński – B.Narewski, Kamiński, Klepczyński, B.Śmigrodzki – Nowacki, Skolmowski

Wyniki
Makowianka Maków Maz. – Żyrardowianka Żyrardów 1:2
Huragan Wołomin – Nadnarwianka Pułtusk 1:0
Hutnik Warszawa – MKS Przasnysz 2:0
Mławianka Mława – Świt Staroźreby 0:2
KS CK Troszyn – Wkra Żuromin 3:0
Bzura Chodaków (Sochaczew) – KS Łomianki 2:3
Kasztelan Sierpc – Wisła II Płock 0:3

Tabela
1. KS CK Troszyn 1 3 3-0
2. Wisła II Płock 1 3 3-0
3. Hutnik Warszawa 1 3 2-0
4. Świt Staroźreby 1 3 2-0
5. KS Łomianki 1 3 3-2
6. Żyrardowianka Żyrardów 1 3 2-1
7. Huragan Wołomin 1 3 1-0
8. Bzura Chodaków (Sochaczew) 1 0 2-3
9. Makowianka Maków Maz. 1 0 1-2
10. Nadnarwianka Pułtusk 1 0 0-1
11. Mławianka Mława 1 0 0-2
12. MKS Przasnysz 1 0 0-2
13. Kasztelan Sierpc 1 0 0-3
14. Wkra Żuromin 1 0 0-3

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.