piłka nożna

BORUTA REMISUJE NA INAUGURACJI

Boruta Kuczbork zremisowała podczas otwarcia sezonu 2020/2021. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego podzielili się punktami przy Młyńskiej z Wkrą Sochocin. Prowadzili w pierwszej połowie. Goście odpowiedzieli w drugiej części spotkania.
Boruta na własnym obiekcie zremisowała

Inauguracja sezonu 2020/2021 przypadła na domowy pojedynek. Boruta Kuczbork na stadionie przy ulicy Młyńskiej podejmowała Wkrę Sochocin. Rywale poprzedni, przerwany sezon mogą zaliczyć do nieudanych. Po spadku z “okręgówki” nie potrafili odnaleźć się ligę niżej i gdyby nie zdecydowano się na przerwanie rozgrywek to ekipa z Sochocina zostałaby relegowana klasę niżej.

Ten sezon ma być dla Wkry lepszy. O wyższe cele chce powalczyć także Boruta Kuczbork. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego są bogatsi o kolejny rok doświadczenia. Młody zespół krzepnie w boju. Kadra została praktycznie nie zmieniona, a do zespołu dołączył doświadczony Paweł Ulatowski.

To właśnie nowy-stary nabytek klubu otworzył wynik spotkania na stadionie przy ulicy Młyńskiej. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka doatrła do Ulatowskiego, a ten precyzyjnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Jeszcze przed przerwą “Boruciarze” mogli podwyższyć prowadzenie, ale piłka zatrzymała się na słupku bramki Wkry.

Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Goście po zmianie stron zdołali wyrównać. Bramkę dającą remis po strzale z rzutu wolnego zdobył Krzysztof Dzięgielewski. Doświadczony gracz Wkry uderzył perfekctyjnie. Piłka była ustawiona 25 metrów przed bramką Zielińskiego. Uderzenie nad murem w samo okienko. Golkiper miejscowych był bez szans.

Po straconym golu Boruta ruszyła do ataku. Gracze Kołakowskiego mieli ogromną przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej bramką. Sporo stałych fragmentów gry, dużo dośrodkowań, ale bramki nie było. Najbliżej Boruta była, kiedy to Jakub Stańczak otrzymał podanie na wprost bramki gości. Niestety napastnik miał problemy z opanowaniem futbolówki. Zamiast sytuacji sam na sam piłkę przejął bramkarz Wkry. Na inaugurację sezonu przy Młyńskiej padł remis 1:1.

Boruta Kuczork – Wkra Sochocin 1:1 (1:0)
Bramki: Ulatowski

Czerwona kartka: Kawczyński 90+2 min. (Boruta)

Skład: Zieliński – Jończak, Kawczyński, Rybak, Deka – Sadowski (J.Stańczak), Kaszuba (Suchoparski), Rychcik (Watkowski), P.Klimek (Szymański), Ulatowski – Juszczyk

Wymakracz Długosiodło – GUKS Krasnosielc 2:3
GKS Andrzejewo – Wkra Radzanów 1:3
Boruta Kuczbork – Wkra Sochocin 1:1
Orlęta Baboszewo – Bartnik Myszyniec 3:4